Jaki czasomierz dla niewidomych wybrać?

Czy osoby niewidome używają zegarka? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta. Ze względu na ograniczenia wynikające z niepełnosprawności osoby niewidome powinny korzystać z zegarków mówiących. To jaki zegarek mówiący męski będzie najlepszy, jest zależne od wielu czynników.

Jakie są rodzaje zegarków dla osób niepełnosprawnych?

Wysokie tempo życia powoduje, że realizacja zadań bez korzystania z czasomierza wydaje się wręcz niemożliwa. Dostępne w sklepach zegarki dla osób niewidomych umożliwiają łatwość odczytu godziny. Jaki zegarek można zakupić dla osoby z dysfunkcją wzroku?

W sklepach obok tradycyjnych czasomierzy kwarcowych i elektronicznych można znaleźć bardzo duży wybór czasomierzy dedykowanych osobom z dysfunkcją wzroku. Do najbardziej popularnych należą brajlowskie zegarki – wibracyjne, dotykowe i mówiące. Najczęściej nowoczesne modele zegarków mówiących męskich mają wbudowane dodatkowe funkcje i atrakcyjny design.

Zastosowanie nowoczesnych technologii w zegarkach sprawia, że osoby zmagające się z dysfunkcją wzroku na pewno znajdą odpowiedni model dla siebie. Zegarki mówiące swoim designem przypominają tradycyjne czasomierze. Dzięki funkcji głosowej stanowią bardzo dużą pomoc dla osób z niepełnosprawnością.

Zegarki brajlowskie dla niewidomych uważane są za „mercedesy” pośród innych zegarków dla niewidomych. Mają wypukłe indeksy na cyferblacie. Dzięki temu można je z łatwością wyczuć palcem. Wyposażone są w zamykaną szybkę ochronę, po otwarciu której bez problemu można sprawdzić dotykiem godzinę.

Dla osób głuchoniemych najlepszym rozwiązaniem będzie innowacyjny cyferblat wibracyjny, który odczytuje godzinę za pomocą delikatnych wibracji. Tego rodzaju czasomierze muszą być konfigurowane co jakiś czas (do tego wymagana jest pomoc drugiej osoby).

Nowoczesne czasomierze dla osób z dysfunkcją wzroku, np. zegarek mówiący męski wyposażone są również w wiele przydatnych funkcji, np. budzik, a nawet kalendarz.

Jaki czasomierz dla niewidomych wybrać?
Przewiń do góry